Jakiego smartfona kupić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kabi_007
    odpowiedział(a)
    Samsungi fakt mają cenę kosmos, podobnie jak Iphony. Płaci się za jakość ale duży udział ceny to płatność za logo niestety.
    Nie mnie jednak często mają fajne promocje lub bonusy za odkupy jak pisał oolsztyniak . Dlatego też czekam że może teraz w szaleństwie marketingowych oszustw pod nazwą black friday da się wyhaczyć jakąś perełkę.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    To ja zmienię kierunek. Uważam, że nie warto wydawać więcej niż 300-400 zł na telefon (nie gram i nie siedzę w sieci na nim). Ostatnio kupiłem taki chiński nowy IP-68, bo chciałem coś wszystkoodpornego. No i pod tym względem jest OK, ale działa dramatycznie, tzn. ma karygodną wydajność.

    Czy istnieje coś używanego w tych pieniądzach, co ma ekran najwyżej 4" i jest w miarę solidnie zbudowane, a przy tym przyzwoicie wydajne?

    I musi mieć dual SIM.

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    kabi_007 są folie firmy 3mk (nie jest to lokowanie produktu) która przychodzi płaska ale przy montażu dopasowuje się do kształtu ekranu i idealnie pokrywa zaokrąglenia na ekranie.
    https://allegro.pl/folia-3mk-arc-se-...897998594.html
    Są również szkła hartowane 3D, które są dopasowane do zaokrągleń.
    https://allegro.pl/szklo-hartowane-p...677169868.html

    Osobiście korzystałem zarówno z folii jak i ze szkła. Dla mnie folia była lepsza.
    Ma jakąś powłokę taką jakbyś gumy dotykał dzięki czemu telefon się tak nie ślizga i nie ma śladów palców na ekranie.

    Jeśli różnica w cenie nie będzie jakaś kosmiczna weź s7 edge a na pewno nie będziesz żałował.

    Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
    prawda jest taka że G6 nie zamienilbym na Samsunga z uwagi na wg mnie straszną plastikowatosc telefonów
    Trochę to dziwne bo od dawna te telefony są ze szkła z aluminiową ramką
    Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
    ceny są jakąś abstrakcja
    Bo za jakość trzeba płacić.
    Śmiem twierdzić, że po trzech latach użytkowania s7 edge po przywróceniu do stanu fabrycznego poprzez resetowanie telefon będzie pracował jak nowy.

    Już nie wspomnę o odkupie bo przy wymianie na s8 plus miałem taką możliwość i orange dawał mi 1700 zł za dwuletni telefon (!)
    Ale fakt jest taki, że ja o telefony dbam i po dwóch latach można powiedzieć, że jest jak nowy.
    Ostatnio edytowany przez oolsztyniak; 1498.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Nie wiem czytam to co piszecie i fakt faktem ale nie kupilbym bym Samsunga z jednego powodu na wolnym rynku, ceny są jakąś abstrakcja. Zawsze biorę tel w abonamencie i prawda jest taka że G6 nie zamienilbym na Samsunga z uwagi na wg mnie straszną plastikowatosc telefonów, może po prostu sie przywyczailem do LG jego ciężaru również

    Zostaw komentarz:


  • kabi_007
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    Kilkukrotnie pod wpływem %%% wrzuciłem go do basenu czy jeziora, wpadł też do dzbanka z sokiem jabłkowym i nic mu nie jest
    Dlatego też szukam telefonu wodoszczelnego. Może nie %%% ale małe dzieci sprawiają, że ten patent warto mieć. Mój J5 kilka razy był zamoczony i raz pływał w basenie. Zgonu nie zaliczył ale miałem problem bo szwankowały przyciski dotykowe u dołu ekranu.
    oolsztyniak , zerknę na S7edge, do tej pory go mijałem z uwagi na ekran, ciężko go zabezpieczyć jakąś folią czy szkłem?

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez kabi_007 Zobacz wpis
    W głowie mam szalony plan kupna flagowca sprzed ponad 2 lat - Samsunga S7
    Miałem S6 edge, później s7 edge a teraz mam s8 plus
    Z tych trzech bo do poprzednich nie warto wracać na dzień dzisiejszy wybrał bym s7 edge
    Bardzo dobry telefon, fantastyczny ekran i aparat, dobrze wygląda, pewnie leży w dłoni, nie jest ani za duży ani za mały co w przypadku s8 plus już jego długość mi osobiście przeszkadza.
    Bo telefon głównie noszę w kieszeni spodni więc trochę "gniecie".

    S7 od S7 edge niby wiele się nie różni ale weź jeden i drugi do ręki a różnicę zobaczysz.
    Zaokrąglony ekran robi fajną robotę, z tego co pamiętam s7 edge ma też większą baterię.

    Telefon używałem dość aktywnie przez dwa lata, teraz aktywnie przez dokładnie rok używa go żona.
    Nie ma problemu z niczym, nie wiesza się, bateria trzyma trochę słabiej niż jak był nowy ale ma 3 lata.
    Kilkukrotnie pod wpływem %%% wrzuciłem go do basenu czy jeziora, wpadł też do dzbanka z sokiem jabłkowym i nic mu nie jest

    Zostaw komentarz:


  • kabi_007
    odpowiedział(a)
    czernobyl , widzę że podobnie myślisz jak ja w sprawie wymiarów telefonów. Wiadomo, że teraz nowe telefony mają coraz lepszy współczynnik screen/body ale to jednak też moim zdaniem poszło w złą stronę. Zresztą nigdy nie patrzę na suche dane katalogowe, ale przede wszystkim biorę sprzęt do łapy i od razu czuję czy mi leży czy nie. Bardzo głupawa, moim zdaniem jest teraz tendencja robienia telefonów długich przez chęć uzyskania współczynnika ekranu 18:9, tylko po co to komu? Niewygodne w ciul a obsługa 1 dłonią to dramat.
    Może i jestem staroświecki i telefony zmieniam rzadko, mało tego bardzo ubolewam właśnie że coraz mniej telefonów ma przycisk fizyczny u dołu, jak dla mnie czy to w Samsungu czy Iphonie to "must have".
    Zobaczymy, może S7 trafię w mega promocji na black friday i będzie po sprawie.


    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    prawie każdy telefon przeżyje sporo po zapakowaniu go w etui typu Urban Armor Gear czy Otterbox
    wodoodporność akurat w s7/s8 jest fajna - żadnych zaślepek, tylko jak Ci się coś zamoczy to nie problem, co najwyżej telefonu nie naładujesz z gniazdem USB pełnym wody
    co do zmian w kategoryzacji wg rozmiaru - prawda, w końcu producenci (poza sony?) przestali montować pod i nad ekranem pasy startowe i 5,5" potrafi być rozmiaru wcześniejszego 5". Niestety - poszło to w złą MZ stronę, i zamiast zmniejszyć telefony, korzystają z zyskanego rozmiaru i generują dalej patelnie, tyle że z ~85/90% screen/body ratio, tylko mające po 6,2" "na papierze"
    IMO telefony powyżej 71mm szerokości przestają być komfortowe - słabo się to trzyma podczas rozmów na dłuższą metę, kciuka też na mniej starcza. Dlatego zawsze warto pomacać w sklepie przed zakupami

    Z cenami też jest dziwnie - niby za coraz mniejszą kasę da się przygarnąć rozsądne parametry, ale jednocześnie zawsze kusi możliwość dorzucenia iluśtam % ceny dla jakiegoś parametru, a potem jest wewnętrzny wkurw, że wydałem 2k na telefon, który za rok jest warty 850PLN. Osobiście po zamordowaniu dwóch kolejnych telefonów wartych powyżej tysia kupiłem fajnego chińczyka (sharp s2) za ~150USD - nawet mi mocno szkoda nie będzie jak w którymś momencie podzieli los poprzedników; także jak ktoś mocniej myśli o cenie niż superparametrach - chińczyków bym nie skreślał - ale wtedy trzeba śledzić telchina.pl żeby wiedzieć, co autentycznie jest warte swojej ceny - tak jak xiaomi mi4c dwa lata temu na 11.11 za 99USD, dalej dwa takie krążą po rodzinie

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Tylko G6 jest bezramkowy i przesiadlem się z HTC 820 gdzie bylo 5"5 i byl o wiele wiekszy. Wiec porównaj, mam wrazenie że LG bedzie bardziej wytrzymaly niz Samsung przez metalową obudowę a niestety jak dla mnie samsungi sa plastikowe itd.

    Zostaw komentarz:


  • sew1981
    odpowiedział(a)
    co do znaczy wodoszczelność? że jak kropla deszczu spadnie, to się nie zepsuje tak?
    kup sobie jakiś budowlany hehe, tylko tam z dobrym aparatem to już konkretny piniądz kosztują....no ale mają ip-68 obudowe

    Zostaw komentarz:


  • kabi_007
    odpowiedział(a)
    LG G6 za duży jest, dla mnie wszystko powyżej 5,5 cala to już patelnia.
    optimum to tak 5-5,5"
    Mam teraz Amoleda w J5 i nie zauważyłem nic złego z ekranem, a już ponad 2 lata katowany. Wręcz przeciwnie, dużo przyjemniejszy dla oka niż Retina w służbowym Iphonie.
    Kurczę i wybór naprawdę ciężki bo nic sensownego nie ma dla mnie. Myślałem jeszcze o samsungu A7-2018 ale jakoś mnie nie urzeka, no i patelnia 6"
    Głupotą jest to ograniczone wsparcie, zwłaszcza że telefony teraz nie kosztują mało a wymieniać je co 2-3 lata to jakieś nieporozumienie.

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez kabi_007 Zobacz wpis
    Niedługo Gwiazdka i zamierzam w tym roku wymienić swojego Samsunga J5-2015 na coś lepszego.
    W głowie mam szalony plan kupna flagowca sprzed ponad 2 lat - Samsunga S7.
    Nie mam dużych wymagań, na telefonie nie gram i nie instaluję tysiąca apek.
    Zależy mi na dobrym aparacie, wodoszczelności i tak żebym miał telefon na kolejne 4-5 lat.
    S7 już nie będzie wspierany po Oreo, czy to na przyszłość w czymś mi może zaszkodzić?
    Czy jest sens kupna tak "starego" smartfona pomimo, że to flagowiec i ma dobre opinie? Co można kupić innego ciekawego co będzie lepsze od S7 i kosztuje powiedzmy do 1500zł. Chińczyki typu Xiaomi i inne nieznane wynalazki odpadają.
    jeśli dobry aparat jest na liście priorytetów, to s7 się zdecydowanie nada. Na 4-5 lat w żadnym obecnym sprzęcie za bardzo nie licz - raczej czas trwania gwarancji, a wszystko co powyżej to profit. Brak oficjalnego wsparcia powyżej oreo za jakiś czas może będzie przeszkadzać - na razie na nie masz się czym martwić, być może jakieś apki przestaną wspierać starsze wówczas wersje androida, ale to śpiewka przyszłości. Miej oczywiście świadomość, że S7 to ekran typu AMOLED - czyli istnieje możliwość wystąpienia powidoków jeśli często używasz jakiejś konkretnej aplikacji (ja np. miałem kiedyś samsunga z amoledem z wypalonymi powidokami po panelu Yanosika )

    LG G6 do fotek bym nie polecał - producent oraz 'uczynni' recenzenci zrobili niezły hype na rzekome możliwości aparatu, ale żeby nie wiem jak się starać, to elektronika ani nawet OIS nie jest w stanie zamaskować faktu, że sensor aparatu to leciwy IMX258 i pixele rozmiaru 1,12um

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Myślałeś o LG G6?
    posiadam od ponad roku i nie narzekam. Dwa aparaty w tym jeden z szerokim katem, 4 rdzenie po 2,35ghz 4gb ramu 32gb pamieci, certyfikat wojskowy i nowego kupisz w granicach 1200-1300zl. A i wyswietlacz 5,7 cala

    Zostaw komentarz:


  • kabi_007
    odpowiedział(a)
    Niedługo Gwiazdka i zamierzam w tym roku wymienić swojego Samsunga J5-2015 na coś lepszego.
    W głowie mam szalony plan kupna flagowca sprzed ponad 2 lat - Samsunga S7.
    Nie mam dużych wymagań, na telefonie nie gram i nie instaluję tysiąca apek.
    Zależy mi na dobrym aparacie, wodoszczelności i tak żebym miał telefon na kolejne 4-5 lat.
    S7 już nie będzie wspierany po Oreo, czy to na przyszłość w czymś mi może zaszkodzić?
    Czy jest sens kupna tak "starego" smartfona pomimo, że to flagowiec i ma dobre opinie? Co można kupić innego ciekawego co będzie lepsze od S7 i kosztuje powiedzmy do 1500zł. Chińczyki typu Xiaomi i inne nieznane wynalazki odpadają.

    Zostaw komentarz:


  • blackrs
    odpowiedział(a)
    co do telefonów i jakości zdjęć. sam szukałem smartfona, który robi fajne fotki. Jako, ze z telefonu nie korzystam z niczego wiecej oprócz dzwonienie pisania sms i czasami sprawdzenia czegoś w necie ( w nic nie gram, aplikacji praktycznie nie używam.....) głównym czynnikiem jakim się kierowałem był aparat. jako, ze przy 2 małych dzieci czesto zdarzają się ciekawe sytuacje, które chce się uwiecznić, a jak zwykle nie ma sie aparatu to zostaje telefon. i tak po ropoznaniu rynku zdecydowałem sie na chinczyka. mianowicie na Leree le 3. Jest to odpowiednik Cool 1 z tym, że obsługuje B20. Aparat jest naprawdę bardzo dobry. Podobno lepsze są w telefonach, an które trzeba wydać ponad 1200 zł. Ja leree wyrwałem nowego za 450 zł. także polecam.

    Zostaw komentarz:


  • cichy_ocp
    odpowiedział(a)
    korzystam z Redmi 4x 3/32 i jak dla mnie rewelacja - bateria długo trzyma, wszystko stabilnie działa, nie wiesza się. Aparat jakieś tam fotki robi, i kręci FullHD.
    Decyzja należy do Ciebie

    Zostaw komentarz:


  • ksyniu22
    odpowiedział(a)
    coś o budżetowych smartfonach
    nokia 3.1 wersja 3/32GB wiem że to nowość ale jak oceniacie ten telefon po suchych parametrach?
    ewentualnie xiaomi redmi 4x
    nie chce nic "dużego" 5,2 cala to dla mnie maksymalna przekątna

    Zostaw komentarz:


  • BADYL
    odpowiedział(a)
    marlej sprzedam Ci moją H P9 lite robi fajne fotki, a i oryginalne etui jest

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
    Koledzy - szukam telefonu do 700 - 800 zl, ktory robi ladne zdjecia. Zeby nie nosic zwyklego aparatu foto tylko pstrykac wszystko smartfonem. Ewentualnie mysle nad iPhonem 5S bo mam Macbooka wiec bede mogl sparowac (chmura) - na allegro nowe chodza bodajze po 600 zl. Jakies sugestie?
    jak ładne zdjęcia, iphone i ~800PLN naraz to jakiś używany iP SE 16GB, 5s jest technologicznie bardzo dużo do tyłu - stąd taka cena

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    Koledzy - szukam telefonu do 700 - 800 zl, ktory robi ladne zdjecia. Zeby nie nosic zwyklego aparatu foto tylko pstrykac wszystko smartfonem. Ewentualnie mysle nad iPhonem 5S bo mam Macbooka wiec bede mogl sparowac (chmura) - na allegro nowe chodza bodajze po 600 zl. Jakies sugestie?

    Zostaw komentarz:


  • Gror
    odpowiedział(a)
    Polecam Huawei p10 lite :P. Sam korzystam i jestem mega zadowolony

    Zostaw komentarz:


  • bl
    odpowiedział(a)
    A ja polecam Huawei P20 lite. Po przesiadce z p9 lite, p20 lite na pewno jest wezszy, cienszy i lzejszy. Rozdzielczosc ekranu zdecydowanie na plus, zdjecia eleganckie. 4GB Ramu tak szybko sie nie "zestarzeja". Bateria spokojnie wytrzymuje 1-1,5dnia.

    Zostaw komentarz:


  • BADYL
    odpowiedział(a)
    obecnie mam H. P9lite a właśnie przedłużyłem umowę z t-mobile i wziąłem sobie sony Xperia XA1 . Jakoś szału nie ma ale chciałem nową markę. poprzednio był LG, a wcześniej samsung....zobaczymy jak sprawi się sony bo z poprzednich tel byłem zadowolony

    Zostaw komentarz:


  • zaruk
    odpowiedział(a)
    Cześć.
    Wiecie może, czy Redmi Note 4 będzie współdziałał z urządzeniem Bolero w Octavii III z 2017 roku?
    Podoba mi się ten telefon, a na stronie zgodności urządzeń nie jest wymieniony. Pan z infolinii mówił, że "powinno działać"

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
    A czy ktoś z Panów posiada Xiaomi Redmi Note 4?
    Zastanawiam się nad opcją 4/64 i można takie cudo kupić za około 800,- z EU dystrybucji. Da się coś lepiej w tym budżecie? (Oprócz Hujawiem)
    tu masz sporo informacji o RN4: https://www.tabletowo.pl/2018/03/04/...y-dalej-warto/
    co do informacji o aparacie - to technicznie matryca nie jest zła (IMX258), ale dla tego telefonu istnieje przeportowana apliakacja Google Camera z google pixeli z genialnym trybem HDR+, zatem +50% do aparatu, zwłaszcza w porównaniu do apki miui

    Zostaw komentarz:

Pracuję...